Památky a zajímavosti v Dublinu

Dublin - katedrála svatého PatrikaDublin je překrásné irské město, ve kterém se nachází velká spousta zajímavých a historicky cenných památek.

Mnoho těchto památek jsou církevní budovy. Jednou takovou stavbou je i katedrála Christ Church, známá také jako katedrála Nejsvětější Trojice. Další významnou církevní budovou je katedrála sv. Patrika. Jedná se o největší sakrální kostel v celé zemi zasvěcený patronovi města, svatému Patrikovi. Nachází se zde také kostel Panny Marie nebo nádherný kostel sv. Michala.

Zajít podívat se můžete také na nejstarší irskou univerzitu, Trinity College, kterou založila Alžběta I. Další historickou budovou je Bank of Ireland, která dříve sloužila jako sídlo irského parlamentu. Zdejší architekturu můžete také obdivovat na budově Justičního paláce „Four Courts“ nebo na budově divadla Abbey.

Vyberte si hotel v Dublinu podle svých představ!

Nenajdete tu jen historické budovy, ale také řadu nových zajímavých staveb. Například Smithfield Chimney, asi 67 metrů vysoký prosklený komín sloužící jako rozhledna. Nejnovějším přírůstkem je The Spire of Dublin, známý také jako Monument of Light, 120 metrů vysoký ocelový stožár. Významnou architektonickou budovou je i v nedávné době otevřené křídlo budovy Národní galerie, Millenium Wing.

Pokud patříte mezi milovníky nakupování, musíte určitě navštívit Grafton Street, která je známá tím, že zde své luxusní obchody mají přední módní návrháři. Vynechat nesmíte ani návštěvu světově známých místních hospůdek pub, kde zažijete nezaměnitelnou atmosféru. Největším lákadlem je ale místní hrad, jehož interiéry jsou velmi luxusně zdobené.

Zajistěte si letenku do Dublinu za úžasnou cenu!

Oblíbeným turistickým cílem je i pivovar Guiness, ve kterém si po prohlídce můžete na vrcholku budovy dopřát pintu piva. Sportovní fanoušci si jistě nenechají ujít návštěvu Croke parku. Po celém městě se nachází také celá řady významných muzeí a galerií, z nichž asi nejdůležitějšími jsou Národní muzeum, Dublinská městská galerie nebo Muzeum spisovatelů.

© Copyright 2024 | Dublin (Irsko) | www.edublin.cz
Provozuje: TravelBees.cz