Ubytování a stravování v Dublinu

Dublin - hotel ShelbourneVzhledem k tomu, že Dublin patří mezi nejnavštěvovanější evropská města, najdete tu velmi širokou nabídku různých bytovacích zařízení, od těch nejluxusnějších hotelů až po malé penziony. Než se do tohoto krásného města vydáte strávit dovolenou, raději si rezervujte hotel dopředu. To platí především v období, kdy se v Irsku slaví nějaký svátek.

Nejpřepychovější ubytování nabízí v Dublinu pětihvězdičkové hotely, čemuž odpovídá i cena. Pokud po luxusu netoužíte a úplně vám vyhovuje i jednodušeji zařízený pokoj, můžete vybírat z hotelů nižší kategorie nebo si rovnou vybrat ubytování v penzionu či v tzv. B&B, Bed and Breakfast. K dispozici jsou ve městě také hostely nebo si můžete pronajmout některý apartmán. Jedno mají ale všechny ubytovací zařízení společné, ve všech dostanete ráno ke snídani černou kávu a croissant.

Irská kuchyně sice není moc vyhledávaná, ale rozhodně si na ni pochutnáte. Přestože se v poslední době klade velký důraz i na estetickou stránku servírování, tak v Irsku to do jisté míry neplatí. Tady se klade důraz především na zasycení. Takže na talířku nesmí chybět pořádný kus masa, který se nejčastěji podává s bramborami a zeleninou. Specialitou irské kuchyně je dušené jehněčí s cibulí a brambory nebo pečená vepřová žebra v medové omáčce.

Zajistěte si letenku do Dublinu za úžasnou cenu!

V hlavním Irském městě najdete celou řadu restaurací, ve kterých můžete ochutnat místní speciality. Ovšem nejznámějšími stravovacími zařízeními jsou irské hospůdky zvané „pub“. Panuje zde opravdu jedinečná atmosféra a na výběr máte opravdu z velkého množství piva.

Jestli je Irsko něčím známé, tak rozhodně svými nápoji, především pivem a whiskey. Mezi nejznámější značky patří Tullamore, Jameson nebo Paddy. Pokud vás zajímá, proč se ve slově whiskey píše „e“, je to z toho důvodu, aby se irská whiskey odlišila od skotské whisky a má znamenat excelentní. Nejznámějšími pivními značkami jsou Guiness, Kilkeny nebo Smithwicks.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Dublin (Irsko) | www.edublin.cz
Provozuje: TravelBees.cz